Bills Committee on Road Traffic (Amendment) Bill 1998



Legislative Council Brief

Bill introduced (20 November 1998)

Legal Service Division Report

   LS 67/98-99

Considered by the House Committee at the following meetings

   4 December 1998

Membership

Hon Mrs Miriam LAU Kin-yee, JP (Chairman)
Hon Ronald ARCULLI, JP
Hon Bernard CHAN
Hon CHAN Kam-lam
Hon Albert HO Chun-yan
Dr Hon Raymond HO Chung-tai, JP
Hon Ambrose LAU Hon-chuen, JP
Hon LAU Kong-wah
Hon LEE Kai-ming, SBS, JP
Dr Hon LEONG Che-hung, JP
Hon TAM Yiu-chung, JP
Dr Hon TANG Siu-tong, JP
Hon James TO Kun-sun
Hon Howard YOUNG, JP

Meetings

4 January 1999 Agenda Minutes
21 January 1999 Agenda Minutes
4 February 1999 Agenda Minutes
4 March 1999 Agenda Minutes

Papers

Reports