Bills Committee on Holidays (Amendment) Bill 1998



Legislative Council Brief

Bill introduced (26 June 1998)

Legal Service Division Report

   LS 2/98-99

Considered by the House Committee at the following meetings

   24 July 1998
   10 July 1998

Membership

Hon Andrew CHENG Kar-foo (Chairman)
Hon Albert HO Chun-yan
Hon HO Sai-chu, SBS, JP
Hon LAU Chin-shek, JP
Hon LEUNG Yiu-chung
Hon MA Fung-kwok
Hon SZETO Wah
Hon Howard YOUNG, JP

Meetings

16 July 1998 Agenda Minutes

Papers

Reports