Bills Committee on Immigration (Amendment) (No.2) Bill 1998



Legislative Council Brief

Bill introduced (23 October 1998)

Legal Service Division Report

   LS 45/98-99

Considered by the House Committee at the following meetings

   15 January 1999
   6 November 1998

Membership

Hon James TO Kun-sun (Chairman)
Hon David CHU Yu-lin
Hon HO Sai-chu, JP
Hon Michael HO Mun-ka
Hon LEE Cheuk-yan
Hon Mrs Selina CHOW LIANG Shuk-yee, JP
Hon Ronald ARCULLI, JP
Hon MA Fung-kwok
Hon CHAN Yuen-han
Hon CHAN Kam-lam
Hon YEUNG Yiu-chung
Hon TAM Yiu-chung, JP

Meetings

20 November 1998 Agenda Minutes
8 December 1998 Agenda Minutes

Papers

Reports