First Legislative Council (1998 - 2000)

Subcommittee on Long-term Cultural Policy

Terms of Reference

To discuss with the Administration the formulation of a long-term overall cultural policy with regard to comments of the arts and cultural community.

Members (Year 1999-2000)(The term of office of members of this committee ended on the expiry of the term of the Legislative Council on 30 June 2000)
    Hon Cyd HO Sau-lan (Chairman)
    Hon Timothy FOK Tsun-ting, JP (Deputy Chairman)
    Hon Gary CHENG Kai-nam
    Hon Andrew CHENG Kar-foo
    Hon Edward HO Sing-tin, JP
    Hon Christine LOH
    Hon MA Fung-kwok

25 September 1998 Agenda Minutes
31 October 1998 Agenda Minutes
26 November 1998 Agenda Minutes