First Legislative Council (1998 - 2000)

Subcommittee on employer and employee relations

Terms of Reference

To examine in detail the issue of employer and employee relations and to make recommendations to the Panel where necessary.

Members (Year 1999-2000)(The term of office of members of this committee ended on the expiry of the term of the Legislative Council on 30 June 2000)
    Hon LAU Chin-shek, JP (Chairman)
    Hon Cyd HO Sau-lan
    Hon LEE Cheuk-yan
    Hon LEE Kai-ming, SBS, JP
    Hon Ronald ARCULLI, JP
    Hon CHAN Kwok-keung
    Hon CHAN Yuen-han
    Hon LEUNG Yiu-chung
    Hon Andrew CHENG Kar-foo

9 December 1999 Agenda Minutes
11 January 2000 Agenda Minutes
29 February 2000 Agenda Minutes